Close

05/11/2013

100 Bin Dolar Ödüllü General Electric İnovasyon Yarışması

GeneralElectronics_logoGeneral Electric, en parlak fikirleri gün ışığına çıkarmayı amaçlıyor. GE’nin düzenlediği, aydınlatma sektöründeki yaratıcı fikirlere destek sağlayacak yarışmada; sağlık sektörü ve enerji verimliliği alanlarında başarılı fikirler 100 bin ABD doları tutarında para ödülü kazanacak.

General Electric, TÜBİTAK iş birliğiyle düzenlediği yarışmada girişimcileri, mucitleri ve işletmelere katılımları için çağrıda bulunuyor. GE Türkiye İnovasyon Yarışması, enerji verimliliği ve sağlık alanlarındaki sorunları çözmek için güçlü, yenilikçi, yaratıcı fikirlerin, girişimlerin hayata geçirilmesi için önemli bir olanak sağlıyor.

Başvuruların Aralık ayında sonlanacağı yarışmada toplam ödül olan 100.000 ABD doları; sağlık ve enerji kategorilerinin kazananları arasında paylaştırılacak. Bunun yanı sıra, her iki kategoride birincilik ödülü kazananlar, tüm masrafları karşılanarak, GE Küresel Araştırma Merkezleri’nden birini ziyaret etme hakkı elde edecek.

Yarışmaya başvuran projeler, GE ve TÜBİTAK tarafından seçilecek olan 5 kişilik bir jüri tarafından değerlendirilecek. Yarışma süreci www.geinnovationchallenge.com adresi üzerinden herkes tarafından izlenebilecek ve sunulan fikirler oylamaya açık olacak. Erken başvuruda bulunan adayların projeleri daha uzun süre görünür olacağı için oy toplama ve kazanma olasılıkları da yüksek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir