Close

28 September 2012

Yasaklanan lambalara dair duyuru

27 Ağustos 2011 tarihli ve 28038 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ‘ SGM 2011/09, Doğrusal Olmayan Ev Tipi Lambalar ile İlgili Çevreye Duyarlı Tasarım Gereklerine Dair Tebliğ ‘ ve ‘ SGM 2011/10, Entegre Balastsız Flüoresan Lambalar, Yüksek Yoğunluklu Boşalmalı Lambalar ve Bu Lambaları Çalıştırabilen Balastlar ve Aydınlatma Armatürleriyle ile İlgili Çevreye Duyarlı Tasarım Gereklerine Dair Tebliğ’ e göre; çeşitli lamba tiplerinin, belirtilen tarihlerden itibaren imalatı ve ithalatı kesinlikle yasaklandı.
27-30 Ekim 2012 tarihinde gerçekleşecek Hong Kong Aydınlatma Fuarı’nda ve ilerleyen zamanlarda düzenlenecek aydınlatma fuarlarında, yapılacak görüşmelerde aydınlatma sektörü mensuplarının bu ürünlerle ilgili durumu göz önünde bulundurmaları önemli bir ayrıntı.
Yasaklanan ürünleri ekteki dosyada inceleyebilir; konu ile ilgili olarak detaylı bilgilendirmeye Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği’nden (AGID) ulaşabilirsiniz.

EK

AGID İMALATI VE İTHALATI YASAKLANAN LAMBALARA DAİR DUYURU

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *