Close

01/09/2017

Tepta Red Dot’tan ödüllerle döndü

Tepta’nın 25 yıldır Türkiye temsilciliğini sürdüğü iGuzzini bu yıl View ve Lander ürünleriyle Red Dot 2017 Aydınlatma kategorisinde iki ödüle layık görüldü.

Teknik aydınlatma alanında oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunan iGuzzini, vurgulanmak istenen nesnelerin aydınlatılması için tasarladığı View serisi ile perakende mağazacılık, müzecilik gibi sektörleri hedefliyor. Dünyanın önde gelen mühendislik firmalarından olan Arup tarafından geliştirilen View, patentli Opti Beam lensleri ile temiz bir ışık demeti ve yüksek görsel konfor sunuyor. Ayrıca yuvarlak ve kare olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor.

Atina’daki Stavros Niarchos Vakfı’nın şehir bahçesi için özel olarak geliştirilen Lander, iGuzzini’nin ödüle layık görülen bir diğer ürünü. Bahçe içerisindeki yolları ve farklı kot
seviyesindeki basamaklı alanları, sağladığı asimetrik ışık yönlendirmesiyle aydınlatmak için geliştirilen seri, Fransız Renzo Piano Building Workshop ekibi tarafından tasarlandı. Ürünün 950 mm yüksekliğe sahip versiyonu genel aydınlatma sağlarken, 650 mm yükseklikteki
versiyonu ile daha bölgesel bir aydınlatma elde edilebiliyor.

Yenilikçi teknolojileriyle öne çıkan yine Tepta’nın temsil ettiği Linea Light Group da, Diphy ve Oxygen ürünleriyle Red Dot 2017 Aydınlatma kategorisinde iki ödüle layık görüldü.

Diphy, su ile temas ettiği zaman şeffaflaşan ve yapraklarını kapatan Diphylleia çiçeğinden ilhamla tasarlanmış bir ürün. Üründeki bu şeffaf aydınlatma etkisi, markanın Optilight Teknolojisi TM ve PMMA (Poly methyl methacrylate) difüzörünün yüzeyine işlenmiş, ışığın dağılımını sağlayan özel doku sayesinde elde ediliyor. Mirco Crosatto tarafından tasarlanan Diphy serisi, üç yapraklı bir sarkıt ve geniş taç yapraklı uzun, ince gövdeli bir lambaderden oluşuyor.

Pio ve Tito Toso kardeşler tarafından tasarlanan yeni ürün ailesi Oxygen ise havanın ve ışığın, geometrik çizgilerle birleşimi sonucu ortaya çıkan bir seri. Bu seri sarkıt, lambader, plafonyer ve aplik olmak üzere dört farklı aydınlatmadan oluşuyor. Üç ana renk seçeneğine sahip olan Oxygen’de siyahın zarafeti, sarı ve mavinin canlılığı beyazla tamamlanıyor.

Simes’in Trim Square serisi ise, kare formuyla karakteristik bir görünüme sahip ve farklı mimari projelere kolaylıkla entegre edilebiliyor. Dış mekanlar için aplik olarak tasarlanan seri, alüminyum gövdesi, toz boya kaplaması ile yüksek derecede korozyona ve hava şartlarına
karşı koruma sağlıyor. Simes’in bir başka ödüle layık görülen ürünü, geometrik formuyla yüksek performansta iki yönlü aydınlatma sunan Cool Square Long. 580 mm ve 1160 mm olmak üzere iki farklı boyutta üretilen seri, özel ve kamusal dış mekanlarda kullanılmak üzere tasarlandı. Yüksek ışık performansına rağmen LED teknolojisi sayesinde enerji tüketimi en aza indirgenen ürünler, Cool Square ailesinde bulunan diğer ürünlerle uyumlu bir şekilde kullanılabiliyor.

http://www.tepta.com/tr/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir