Close

02/04/2013

GE, Orta Doğu ve Türkiye İş Ortakları Konferansı

AgostinoRennaAydınlatmanın geleceği ve yeşil çevre çözümleri GE, Ortadoğu ve Türkiye İş Ortakları Konferansı’nda tartışıldı. LED teknolojilerinin gündeme geldiği konferans, GE’nin Türkiye özelindeki aydınlatma vizyonunu ortaya koydu.

General Electric, endüstri, hükümet ve iş ortaklarından oluşan uluslararası ve Türkiye’den kanaat önderleriyle Amaç; Kâr ve Evren için GE Lighting-Yenilikçi Çözümler teması çerçevesinde “GE,Orta Doğu ve Türkiye İş Ortakları Konferansı”nda bir araya geldi. Konferansta konuşan GE Lighting&EMEA Bölgesi CEO’su Agostino Renna, GE Lighting’in güvenilir bir iş ortağı olarak gördüğü Türkiye’ye teknoloji vebilgi birikimi getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

İstanbul’da dün gerçekleştirilen konferans GE’nin OrtaDoğu ve Türkiye’deki iş ortaklarına ev sahipliği yaptı. Sürdürülebilirlik, enerji verimliliği ve güvenlik gibi sorunların üstesinden gelmek için bölgeye özel çözümler üreten GE Lighting’in temsilcileri, aydınlatmanın geleceğini veyeşil çevre çözümlerini tartıştılar. Panellere katılan aydınlatma sektörünün temsilcileri, LED ile birlikte değişen sektördeki ‘Aydınlatma Dönüşümü’nde şirketlerin, hükümetin ve diğer paydaşların oynadığı rolü tartıştılar. Sürdürülebilir bir gelecek için LED’e geçiş sürecinin önemine dikkat çeken panelistler, LED sektöründeki farklıteknolojiler, trendler ve tasarımlar konusunda görüşlerini paylaştılar.

GE Lighting&EMEA Bölgesi CEO’su Agostino Renna,“Burada GE’nin dünya standartlarındaki teknolojilerini ve çevre dostu ürünlerini görebilmek; Türkiye özelindeki aydınlatma vizyonuna dair mevcut gelişmeleri paylaşmak üzere bir araya geldik. Türkiye bizim için çok güçlü bir iş ortağıdır. Dünyanın en zor sorunlarından bazılarını çözmeye yardımcı olmak adına ürün ve hizmetler geliştiren GE, bugünkü birçok aydınlatma teknolojisinde olduğu gibi, 50 yıl önceki görünebilir LED teknolojisinin ardındaki mucididir. GE Lighting olarak sürdürülebilirlik, enerji verimliliği vegüvenlik zorluklarını aşmak için bölgelere özel çözümler getiriyoruz” dedi.

GE Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’den Sorumlu GenelMüdürü George Bou Mitri ise, “GE olarak yenilenebilir enerji alanında çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye faaliyet gösterdiğimiz pazarlar içinde en hızlı büyüyen ülke. Bu yüzden de bu konferans için İstanbul’u tercih ettik”dedi.

CananOzsoyGE Türkiye CEO’su Canan Özsoy, GE’nin 130 yıldıraydınlatma teknolojisinde olduğunu belirterek, GE’nin Türkiye’de ilk girdiği pazarın aydınlatma olduğuna dikkat çekti. “GE’nin en fazla önem verdiği aydınlatma teknolojilerinin başında LED geliyor. Türkiye’de pek çok aydınlatma projesi GE imzası taşıyor” diyen Özsoy, Türkiye’nin 2023 hedeflerini GE olarak desteklediklerini, özellikle enerji güvenliği alanında çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Hayati Çetin, iklim değişikliğine değinerek, yenilenebilir enerji kaynaklarının Türkiye için önemini vurguladı. Çetin, “Türkiye’nin 2010 yılında sokak aydınlatması için gider tutarı 900 milyondan fazla. Bu bizim açımızdan çok büyük bir rakam. LED teknolojisinin birçok avantajı olduğunu ve Türkiye’nin enerji tasarruf stratejisi için bir çözüm olabileceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

Konferans kapsamında aydınlatma teknolojilerinin geleceği, LED aydınlatmanın getireceği değişim konulu paneller düzenlenirken, aynı zamanda şehirlerin LED teknolojisine geçiş süreçleri detaylarıyla tartışıldı. Panellerde ayrıca GE’nin çevreci aydınlatma teknolojileri alanındaki rolüne dikkat çekilirken, GE’nin sürdürülebilirlik, tasarruf ve güvenlik sağlamak amacıyla bölgelere özel çözümler ürettiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir