Close

19/10/2018

PLD Türkiye’den “İçinden Işık Geçen Filmler” Gösterimleri

PLD Türkiye’den “İçinden Işık Geçen Filmler” gösterimlerinin ilki “Perfect Light” ile başladı.

2005 yılından bu yana aydınlatma tasarımının bir değer olduğu inancı ile yayın yapan, 2018 yılından itibaren yayın hayatına dijital olarak devam eden PLD Türkiye dergisi, ışığın mimariye, insan hayatına, yaşam kalitemize etkilerine inanan paydaşlar yaratmak için düzenlediği etkinliklere “ İçinden Işık Geçen Filmler” temalı film gösterimleri ile devam ediyor.

PLD Türkiye, farklı mekanlarda göstereceği ve aydınlatma kavramının çeşitli boyutlarına odaklanan film serisi “İçinden Işık Geçen Filmler” ile aydınlatma tasarımı kavramını gündeme taşıyarak bir iletişim ortamı yaratmayı hedefliyor.

“İçinden Işık Geçen Filmler” serisinin ilk filmi; “Perfect Light” belgeseli.

“Perfect Light” dünyanın önde gelen aydınlatma tasarımcılarının deneyim ve anılarından yola çıkarak aydınlatma dünyasını gözler önüne seriyor. Belgesel, New York, Berlin, Milano, Reykjavik, Sao Paulo, Stockholm, Dubai, Paris, Londra ve Atina’ dan sonra Türkiye’de de PLD Türkiye katkılarıyla izleyicilerle buluşuyor.

Işık kaynaklarının ve aydınlatma sektörünün gelişimi her zaman “Kusursuz Işık” kavramı arayışı ile oldu. Bugüne kadar üretilmiş ışık kaynaklarının aksine LED teknolojisi, tüm ışık kaynaklarının yerini aldı ve neredeyse kendisi dışında kalan tüm teknolojileri işlevsizleştirdi. Bu durumda LED’e “Kusursuz Işık” diyebilir miyiz? Lambanın icadından bu yana yaşanan en büyük devrimin ortasında mıyız?

“Perfect Light (Kusursuz Işık)” belgeseli, dünyanın önde gelen aydınlatma tasarımcılarına kendi “Kusursuz Işık” algılarını, ışık kaynakları, aydınlatma tasarımı üzerinde düşüncelerini sorarak, modern dünyayı kavramamızı sağlayan aydınlatma teknolojisinin izini sürüyor.

“Perfect Light” belgeseli dünyaca ünlü aydınlatma tasarımcıları Christopher Bauder, Don Slater, Enrique Peiniger, Francesco Iannone & Serena Tellini , George Brainard, Gerd Pfarré, Giovanni Traverso, Howard Branston, James Carpenter, John Lau, Kai Piippo, Kaoru Mende, Leni Schwendinger, Lisa Ishii, Louis Clair, Mark Major, Moritz Waldermeyer, Motoko Ishii , Paul Gregory, Prof. Andreas Schulz, Roger Narboni & Stuart Alexander’ın katkı ve katılımları ile hayata geçti.

GÜNCEL gösterim:

Film Gösterimi “Perfect Light /Kusursuz Işık”
Tarih: 26 Aralık 2018, 19.00
Yer: StudioX Istanbul
Gösterim dili İngilizce’dir.
Gösterim ücretsizdir, kayıt gereklidir.

Kayıt linki: https://perfect-light-2.eventbrite.com

GEÇMİŞ gösterimler:

Film Gösterimi “Perfect Light /Kusursuz Işık”
Tarih: 14 Kasım 2018, 19.00
Yer: Salt Galata
Gösterim dili İngilizce’dir.
Gösterim ücretsizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir