Close

06/05/2013

Denis Parren’ın CMYK Lambası

dezeen_CMYK-bulb-by-Dennis-Parren-9Tasarımcı Dennis Parren, renkli gölgeler veren bir lamba tasarladı. 

dezeen_CMYK-bulb-by-Dennis-Parren-3Dennis Parren tarafından tasarlanan CMYK lamba, çeşitli renklerdeki LED’ler (kırmızı, yeşil, mavi, macenta ve sarı) ile beyaz bir ışık kaynağı birleştiriyor.

dezeen_CMYK-bulb-by-Dennis-Parren-4

Tasarım, Parren’ın Parren’ın 2011 yılındaki mezuniyet projesinin de bir  parçası olan; tek seferlik CMYK lambalarının ticari alanda geliştirilmiş hali.

 dezeen_CMYK-bulb-by-Dennis-Parren-5

Yeni tasarımı için Dennis Parren: “Üretmek ve kendini aydınlatma akımının tam da ortasında bulmak çok daha kolay. Bu tasarladığım lambayı ulaşılabilir kılıyor” diyor. Parren, lambasının piyasaya sürüldüğünde €95’dan satışa sunulacağını öngörüyor.

 dezeen_CMYK-bulb-by-Dennis-Parren-6

Ürünün bir örneği Parren’in geliştirdiği gölgelendirmeyle birlikte Milan’da Spazio Rossana Orlandi Galerisi’nde sergilendi

 dezeen_CMYK-bulb-by-Dennis-Parren-7

Çevrelenmiş yüzeylerin üzerine renkli noktaları dağıtmak için ince iğnelemelerle örülü mat, beyaz polimerlerden yapılan; kesme Pırlanta gölgesi

 dezeen_CMYK-bulb-by-Dennis-Parren-8

Parren’ın lambasında geliştirdiği “gölgelendirme” RGB Galaksisi isimli projeden türemiş. Parren, gölgelendirmelerle geliştirdiği tasarımı için:  “ Tasarımımda bu şekli seçmemin nedeni küçük deliklerden süzülen ışık parlamaları gerçek bir pırlantaya benziyor” diye konuşuyor.

Haber kaynağı: http://www.dezeen.com/2013/04/26/cmyk-bulb-by-dennis-parren/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir