Close

09/07/2024

CIE ara dönem toplantısı, Viyana

CIE Bilimsel Konferansı, 7-9 Temmuz 2025 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, konferans öncesinde CIE Genel Kurulu ve çeşitli idari toplantılar yapılacak, 10-11 Temmuz 2025 tarihleri arasında da CIE Bölüm ve Teknik Komite (TC) toplantıları düzenlenecek.

CIE, ışık, renk, görme, fotobiyoloji ve görüntü teknolojisi ile ilgili bir dizi bilimsel ve sanatsal konuda işbirliğini ve bilgi paylaşımını teşvik etmeye adanmış, alanında lider ve küresel bir organizasyon.

  • 13 Eylül 2024: Kongre destek/katkıları için son tarih, başvuruların başlangıç tarihi
  • 15 Kasım 2024: Konferans kayıtlarının başlangıç tarihi
  • 10 Aralık 2024: Özet gönderimi bitiş tarihi
  • 01 Mayıs 2025: Erken kayıt dönemi bitiş tarihi

Yaklaşan konferansta, dijital çağ ve yapay zekanın aydınlatma, otomasyon kontrolleri ve ölçüm üzerindeki etkisi gibi önemli konuları keşfetmek üzere Altı Bilimsel Bölüm bir araya getiriliyor. Buna ek olarak, koni temelli uygulamaların ışığın algılamadaki etkisine, sağlıkla ve kamaşma kaynaklarıyla potansiyel ilişkilerine bakılacak. Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik ekranlarının rahatsız ediciliğinin yanı sıra, ışık ve gökyüzü parıltısını en aza indirme çalışmaları da değerlendirecek. Bu, CIE’nin ışık ve aydınlatma teknolojilerinde küresel işbirliği ve yeniliğe olan bağlılığını yansıtıyor.

Konferansta, genç araştırmacılar için özel bir etkinlik de dahil olmak üzere üç günlük bilimsel bir program yer alıyor. Ayrıca En İyi Bildiri, En İyi Poster ve En İyi Öğrenci Bildirisi dallarında ödüller verilecek. Çift hakem değerlendirme sürecinden geçerek değerlendirilen konferans bildirileri Scopus veri tabanında yayınlanacak.

Konferansla ilgili daha detaylı bilgi için konferans web sitesini ziyaret edebilir ve/veya CIE Merkez Bürosu ile, [email protected] adresi üzerinden iletişime geçilebilir.

www.atmk.org.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir