Close

30 December 2009

Çağlar boyu aydınlatma

Burdur Arkeolosi Müzesi envanterinde bulunan aydınlatma araç ve gereçleri sergilenmeye başladı. Burdur Arkeoloji Müzesi Konferans Salonu Fuayesi’ndeki “Çağlar Boyu Aydınlatma Araç ve Gereçleri” Sergisini Burdur Valisi İbrahim Özçimen açtı. 10 bin yıllık toprak lambalardan nadide cam lambalara kadar 80 adet aydmlatma araç ve gerecinin yer aldığı sergi bir hafta açık kalacak.

Antik kentlerin turizme katkısı

Açılışa katılan Vali Özçimen , Burdur’un her geçen gün artan oranda turizmden pay aldığını söyledi. Burdur’daki Sagalassos ve Kibyra antik kentlerinin daha da tanındığını ve bunun turizm adına önemli bir gelişme olduğunu anlatan Vali Özçimen, ” 60 bin eserin yer aldığı müzemiz, eser sayısı, tertip ve düzeni, temizliği bakımından Türkiye ‘ de beşinci sırada ” diye konuştu.

Kaynak: Burdur Gazetesi

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *