Close

24/04/2019

Aydınlatma Sektörü Ürün Güvenliği ve Denetimi Bilgilendirme Toplantısı’na yoğun ilgi

AGİD önderliği, T.C Sanayi Bakanlığı Sanayi Ürünleri Ürün Güvenliği ve Denetimi Müdürlüğü’nün katkıları ve İstanbul Sanayi Odası’nın işbirliği ile 17 Nisan 2019 Çarşamba tarihinde ISO, Odakule Meclis Salonu’nda Aydınlatma Sektörü Ürün Güvenliği ve Denetimi Bilgilendirme Toplantısı 200’ü aşkın katılımcı ile gerçekleşti.

Toplantının açılış konuşmalarında AGİD Yönetim Kurulu Başkanı ve İSO Meclis Üyesi Fahir Gök ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Mehmet Bozdemir tarafından özellikle ürün güvenliği ve kalitesiz aydınlatma ürünlerinin ekonomimize verdiği zararların rekabette yerli üreticiler üzerindeki etkileri dile getirildi.

Toplantının ilk oturumunda Aydınlatma Alanında Piyasa Gözetimi ve Denetimi Faaliyetleri, Sanayi Ürünleri Güvenliği Mevzuatı, Enerji Verimliliği Uygulamaları, LVD ve EMC Direktifleri konusunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Dr. M. Hürol Mete, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü Uzmanı Melik H. Hamidioğulları ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü Uzmanı Uğur Bulut sunum yaptı.

İkinci oturumda ise Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yerli Üretim ve Sanayi Sicil Uygulamaları hakkında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürlüğü Uzmanı Volkan Şimşek, TSE Test Hizmetleri ve İthalat Denetimleri hakkında TSE İthalat Grup Başkanı Ayfer Sak, TSE Elektroteknik Laboratuvarı Gebze Müdürü Dr. G. Kaan Esen, TSE Aydınlatma ve EMC Teknik Şefliği Y. Mühendis Gülşah Göker Tatlı ve KOSGEB Destekleri hakkında KOSGEB İstanbul Haliç Müdürlüğü’nden Uzman Mete Koyuncu sunumları gerçekleşti.

Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü – Enerji Verimliliği Mevzuatları Sunumu

Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü – Piyasa Gözetimi ve Denetimi Uygulamaları Sunumu

Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürlüğü – Sanayi Sicil İşlemleri ve Yerli Malı Uygulaması Sunumu

TSE – Dış Ticarette Standardizasyon ve Ürün Güvenliği Uygulamaları Sunumu

KOSGEB – KOSGEB Destekleri Genel Bilgilendirme

http://www.agid.org.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir