Close

18/01/2010

Arkimeet – Sasa Begovic

Arkimeet rotasını uzak ülkelere çevirdi

BUILDIST’in desteklediği ARKIMEET serisinin ilk konferansı 9 Şubat’ta Hırvatistan’ın en bilinen ofislerinden biri olan 3LHD mimarlık ofisinin kurucu ortaklarından Sasa Begovic olacak.

2003 yılından beri Arkitera Mimarlık Merkezi’nin dünya çapında ünlü 25’ten fazla  mimarı İstanbul’a davet edilerek mimarlıkla ilgili mesleki görüşlerini ve projelerini İstanbullu meslektaşlarına aktardığı ARKIMEET konferansları 2010 itibarı ile BUILDIST’in de desteğiyle yeni bir ivme kazanıyor.

2010 yılının ilk yarısında gerçekleştirilecek ARKIMEET konferanslarından dördü, Türkiye’ye yakın ülkelerdeki nitelikli mimari üretimlerin sahiplerine odaklanıyor. Sırası ile Hırvatistan, Rusya, İran ve Mısır’dan gelecek bu ülkelerin ünlü mimarları, küresel mimarlık dünyası için daha az bilinen ama bir o kadar da heyecan verici mimarlık pratiklerini Türkiye’deki meslektaşları ile paylaşacak.

BUILDIST’in desteklediği bu serinin ilk konferansı 9 Şubat’ta Hırvatistan’ın en bilinen ofislerinden biri olan 3LHD mimarlık ofisinin kurucu orgaklarından Sasa Begovic olacak. Bahçeşehir Üniversitesi’nin de destek verdiği bu konferanslar serisi yine Bahçeşehir Üniversitesi’nin Beşiktaş’taki kampüsünde gerçekleştirilecek.

Detaylı bilgi ve program için:

www.arkimeet.com

www.buildist.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir