Close

27/09/2013

Yaşayan Lambalar

LivingLight2LivingLight (Yaşayan Işık) bitkilerinizin büyümesini sağlayan kendi güç kaynağıyla çalışan bir lamba. Michael Oechsle tarafında tasarlanan bu minimalist ürün, evinizi aydınlatırken size bir bahçeye de sahip olma imkânı veriyor.

Bu lambalar, tavana asılarak evinizin içinde mikro bir bahçe oluşturma şansı veriyor. OLED’li ışık panelleri sayesinde odalarınız aydınlanırken lambaların üstünden sarkan bitkiler aynı zamanda güzel bir ambiyans oluşturuyor.

LivingLight1

Tasarımcı Oechsle’in LivingLight lambaları, akıllı bir yer çekimi sistemi sayesinde bitkilerinizi besleyebiliyor. Üst tarafındaki su rezervi, yavaş bir şekilde, bitkilerinizin ihtiyacı olan suyu sağlıyor. Bu su rezervinin altındaki vitamin açısından zengin toprak ise bitkilerinizin sabit durmasına yardımcı oluyor. Böylece bitkileriniz ışığa doğru eğilmeye başladığında; aşağılara kavis yapamayacakları için sizin görüşünüzü rahatsız etmiyor.

LivingLight4

LivingLight lambalar herhangi bir güç kaynağına bağlanmadan kendini şarj edebiliyor. Lambalardaki OLED’ler, son derece etkili yapılarıyla, nemli topraktaki “elektrolitleri” kullanarak kendi güç kaynaklarını yaratabiliyor.

LivingLight3

Haber kaynağı: http://www.trendhunter.com/trends/self-powered-lamps

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir