Close

17/02/2011

WINGS Yeni Nesil LED Yol Aydınlatması

Türk endüstriyel tasarımcılarından oluşan ALTERA Ürün Tasarım Stüdyosu, Heper+Moonlight için yeni nesil bir LED yol aydınlatma ürünü tasarladı. Wings adını verdikleri bu yeni LED, Design Turkey İyi Tasarım Ödülü’nü kazanan ilk ve tek dış aydınlatma ürünü. Kullanılan malzemeleri ve üretim yöntemiyle de çevreye duyarlı.

Wings, caddelerdeki fazla armatür sayısını azaltarak enerji tasarrufunda bulunurken, tasarımıyla da klasik sokak lambalarından ayrılıyor. Böylece hem görsel anlamda bir farklılık yaratırken, hem de her adım başında karşımıza çıkan direklerden kurtulmamızı sağlıyor.

 

Wings’in tasarımcısı Mustafa Emre Olur, yaratılan ürünlerin günümüz piyasasında tutunabilmesinin temelinde nitelikli tasarımın kaliteli üretimle birleşmesi gerektiğini düşünüyor ve değerli bir tasarımın ancak üreticinin ve tasarımcının aynı özveriyle çalışmasıyla çıkabileceğini belirtiyor.

Yakın bir zamanda yollarda Wings’le karşılaşırsanız, ‘bu da nesi?’ demeyin. Geleceğin şehirleri için tasarlanan bu heykelimsi ve futuristik tasarımla kendinizi bir an bilim kurgu filmlerinin platolarında zannedebilirsiniz. Böyle bir durumda etrafınıza bir kez daha bakın. Gerçek hayatta olduğunuzun farkına varacaksınız.

Ürünle ilgili ayrıntılı bilgiye www.alteratasarim.com adresinden ulaşabilirsiniz.

www.moonlight.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir