Close

27/03/2024

WELL Lighting Design

WELL Lighting Design, ışığın görsel etkilerinin yanı sıra, biyolojik, fiziksel ve psikolojik etkilerini de göz önünde bulundurarak mimari aydınlatma projeleri geliştiren marka bağımsız bir aydınlatma tasarım ve danışmanlık stüdyosudur. 

WELL Lighting Design kurucusu Şeyma Kılıç, lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra, Politecnico di Milano’da Aydınlatma Tasarım ve Teknolojileri üzerine master yaptı. 

İtalya ve Türkiye’de 13 yıl üretici firma ve bağımsız aydınlatma tasarım stüdyolarında deneyim edindi. Üretici firma bünyesinde LED aydınlatma armatürlerinin Ar-Ge, tasarım ve üretim süreçleri üzerine edindiği deneyimin, tasarım projelerinin şartname hazırlama ve numune değerlendirme süreçlerine önemli bir katkısı oldu. 

Çeşitli ölçeklerde iç mekan, peyzaj ve cephe aydınlatma tasarım projelerinde proje yöneticisi ve tasarım direktörü olarak görev aldı. İnsan Odaklı Aydınlatma, sirkadiyen ritim ve iş sağlığı ve güvenliği & aydınlatma ilişkisi üzerine üniversite ve tıp fakülteleri ile ortak projeler geliştirdi. 

Tasarım ofisleri, üniversiteler ve meslek odalarında eğitimler düzenledi. 

Marka bağımsız, enerji verimli ve sağlıklı aydınlatma projeleri geliştirmek üzere WELL Lighting Design Ofisi’ni kurdu. 

WELL, projelerinde konsept aşamasından projenin tamamlanmasına kadar konsept, şematik tasarım, detay tasarımı ve ihale süreçleri gibi tüm aşamalarda işveren, işletmeci ve nihai kullanıcı memnuniyetini gözeterek sürdürülebilir, enerji verimliliği yüksek, insan sağlığına zarar vermeyen, biyolojik ve psikolojik anlamda kullanıcı dostu projeler geliştirmeyi hedefler. Ulusal ve uluslararası fuarları, üretim tesislerini periyodik olarak ziyaret ederek, sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Tasarladığı her projenin özgün, fiyat & performansı yüksek, konforlu olmasını hedefler. 

WELL, mimari ofis ve üniversitelerde aydınlatmanın çeşitli alanlarında eğitim ve seminerler düzenlemektedir.

Uzmanlık alanları:

Ofis, Hastane, Eğitim Kurumları, Perakende Mağazacılık, Otel, Restoran & Cafe, Tarihi Mekanlar, Müzeler, Kamusal Alanlar

İç Mekan Aydınlatma

Cephe Aydınlatması

Peyzaj Aydınlatma

İnsan Odaklı Aydınlatma

WELL, LEED, BREAM – Yeşil Bina Sertifikalı Projelerin Aydınlatma Tasarımları

www.well-lighting.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir