Close

Yol Aydınlatmasında VESTEL’in Akıllı Aydınlatma Çözümü: AKASYA

Akıllı Aydınlatma Sistemleri Yazılımı (AKASYA), aydınlatma sisteminin merkezden izlenmesi ve kontrolünü, bakım-arıza takibini ve raporlamasını sağlıyor. Sistem ayrıca, sahadan toplanan enerji ve alarm verilerinin izlenmesini, aydınlatma sisteminin kontrolünü olanaklı kılıyor.

Saha uygulamasında 100+ sokak aydınlatmasından oluşacak mesh-network’ün, trafo binasında ya da belirli bir armatürün üzerinde yer alacak 3G modeme bağlı edge router üzerinden AKASYA yazılımı ile yönetilmesi sağlanıyor.

Planlama Paneli ile sokak armatürlerinin zamansal olarak ışık şiddetleri planları oluşturuluyor ve cihaz ya da bölgelere atanıyor. Harita üzerinden armatür seçimleri yapılarak on/off ya da dim edilebiliyor.

Armatürler tek tek veya bölgeler halinde sisteme ekleniyor. Arayüz yardımız ile yeni armatür ekleme ve düzenlemeler yapılabiliyor. Cihaz ekleme yapılırken, haritadan cihazın yeri seçilebiliyor.

Harita üzerinden arıza yapan cihazlar renk değişikliği ile fark ediliyor ve arıza bilgilerinin analizini mümkün kılıyor.

AKASYA ile cihaz ya da bölgelerin enerji tüketim değerleri grafiksel olarak görülüyor ve karşılaştırma yapılıyor. Armatürlerin bakım ve ömür bilgileri de görülebiliyor. Tüm bunların dışında rapor oluşturuluyor, düzenleniyor ve istenirse silinebiliyor. Ayrıca belirlenen periyotta raporlama da yapılabiliyor.