Close

Vestel LED’li AVEA Genel Müdürlük Binası’na Amerikan LEED Gold Sertifika Ödülü!

VestelAveaAVEA Genel Müdürlük binası, Vestel LED Aydınlatma ürünleriyle yaptığı değişimle enerji ve çevre tasarımında liderliği temsil eden Amerikan LEED Gold Sertifikası’nı almaya hak kazandı.

Yapılan yenilemeyle Avea Genel Müdürlük Binası aydınlatmaları Vestel LED Aydınlatma ürünleriyle değiştirilerek ışık seviyesi 2 kat arttırıldı.

Avea Genel Müdürlük binasının açık ofislerinde bulunan mevcut aydınlatmalar 600 adet Vestel LED 60×60 28W panellerle değiştirilirken, koridor kısmında bulunan aydınlatmalar 122 adet 6 inch14,4W downlight’lar ile değiştirildi.

Vestel LED Aydınlatma ürünlerine geçişle yüksek ışık seviyesi elde edilirken, %70’e varan enerji tasarrufu öngörülüyor. Ürünlerin aynı zamanda DALİ otomasyonu ile ışık seviyesinin ayarlanabilme özelliğiyle ekstra tasarruf da sağlanıyor. DALİ uygulamasıyla sistem gün ışığına göre ortamdaki aydınlık seviyesini sabit tutmak için panellerin ışık şiddetini ayarlıyor.

Mesai saatleri dışında hareket sensörleriyle ise, sadece personel olan kısımlarda paneller açık tutuluyor.

Aydınlatma sabahları mesai saatinde otomatik olarak açılıp, mesaiden sonra ve hafta sonları otomatik olarak kapanıyor.

Yönetici ve toplantı odalarında ise üzerine istenilen senaryoların yazılabildiği on-off-dim özellikli butonlar kullanılarak kullanıcıya yönelik konfor sunulmakla birlikte yine tasarruf da sağlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir