Close

PLDA Üyeliği

Profesyonel Aydınlatma Tasarımcıları Derneğine üye olmanın ne gibi yararları var?

PLDA eski adıyla ELDA+ mimari aydınlatma tasarımı alanındaki öncü gruplardan biridir. Öğrenciler ve profesyonellerden oluşan 600’ü aşkın üyesiyle dernek, kapsamlı ve çok yönlü bir deneyim ağına sahip. Kökleri ve odak noktası Avrupa olsa da Brezilya’dan Avustralya’ya üyeleri ve yeni başvuruları olan Profesyonel Aydınlatma Tasarımcıları Derneğinin bir parçası olmanın anlamını sizde yaşayabilirsiniz.

Yeni üyelik

PLDA, aydınlatma tasarımında kalite farklılıklarından ortaya çıkan etmenleri iyileştirmek ve mevcut aydınlatma tasarımı kalitesini yükseltmek amacındadır.

Yeni üyeliklerin dikkatli olarak incelenmesi ve sınıflandırılmasıyla, istenilen kaliteye ulaşmak hedefliyor. Bu yöntemle, bireylerin hangi alanlarda daha iyi olduklarını veya hangi konularda daha fazla bilgiye, eğitim programlarına ihtiyaç duyduğunu tespit ederek çözüm arıyor.

Profesyonel Aydınlatma Tasarımcıları Derneği, aydınlatma tasarımında meydana gelen, aynı zamanda mimari tasarımı da etkileyen kalite farklılıklarının altını çizmek ve var olan kaliteyi yükseltmek amacıyla kurulmuştur.

Yeni üyelerinin dikkatli olarak incelenmesi ve sınıflandırılmasıyla dernek, üyelerinin bahsedilen niteliklerini tanımlar ve onların bilgi ve becerileri hakkında fikir sahibi olur. Bu şekilde bireylerin hangi alanlarda daha iyi olduklarını ya da hangilerinde daha fazla gelişmeye ve eğitime ihtiyaç duyduklarını doğru bir şekilde tespit eder.

Bize doğru bilgilerinizi verdiğiniz zaman yeteneklerinizi ve becerilerinizi kestirip, size destek olabiliriz. Lütfen soruları mümkün olduğunca doğru ve tam yanıtlayınız, gerektiği takdirde sizin hakkınızda fikir sahibi olmaya yardımcı olacak başka materyaller de ekleyiniz. Eğer mümkünse ana ofisimize fotoğrafınızla başvurmanız da faydalı olacaktır.

Başvuru formunuz kabul komitesince incelenip, ne şekilde ve hangi statüde kabul edileceğinize karar verilecek. Başvuru sonuçlarınızı ana ofisten öğrenebilirsiniz.

PLDA üyeliği için başvuru formu:   Application form PLDA.pdf
Üyelik kategorileri ve aidatlar:  Application Guidance Notes.pdf

Neden Profesyonel Aydınlatma Tasarımcıları Derneğine üye olunur?

PLDA, eski adıyla ELDA, mimarlık alanındaki aydınlatma tasarımıyla ilgili öncü gruplardan biri ve 500’den fazla öğrenci ve profesyonel üyeleriyle tecrübeli bir uzman ağına sahip.  Köklerimiz ve odak noktamız Avrupa olsa da Brezilya’dan Avustralya’ya dünyanın dört bir köşesinden üyelerimiz ve yeni başvurularımız olmakta. PLDA’ nın bir parçası olmanın anlamını üyelerinden öğrenin.

1pstegmueller_01‘ELDA üyesiyim çünkü aydınlatma tasarımı, toplumların sağlıklı ve uyumlu bir şekilde gelişmesinde hayati önem taşıyan insan çevresiyle ilgili tüm fiziksel, psikolojik ve estetik öğeleri içermekte.’

Philipp Stegmüller/PLDA, Öğrenci Üye, Almanya

2mridler‘PLDA üyesiyim çünkü o, gelişen mesleğimizi destekleyen ve savunan ayrıca bizim mesleki gelişimimize katkı sağlayan en iyi organizasyon. Yayınlar, etkinlikler ve fikir alışverişi yaptığımız forumlar kişisel gelişime gerçekten fayda sağlıyor.’

Mark Ridler/PLDA, Profesyonel Üye, İngiltere

3hlynch‘PLDA üyesiyim çünkü dernek, hem bireysel olarak aydınlatma tasarımcılarına hem de aydınlatma tasarımı endüstrisine destek verip, fırsatlar sunuyor. Üyelik, bireylerle endüstri arasında iletişim imkanı sağlıyor ve bu ağı güçlendiriyor.’

Henrietta Lynch/PLDA, Profesyonel Üye, İngiltere

4alarsen‘ELDA üyesiyim çünkü aktif bilgi paylaşımı ve fikir alışverişi yapmaya çalışıyorum. Aydınlatma alanında evrensel bir yer edinmenin önemini biliyorum ve bu yönde uğraşıyorum.’

Annukka Larsen/PLDA, Tasarımcı Üye, Finlandiya

5santico‘PLDA üyesiyim, çünkü dünyanın değişik ülkelerinden gelen insanlarla tanışma ve aynı dili konuşma imkanı buluyorum… Günden güne büyüyen dernek, gelişen aydınlatma kültüründe gitgide daha güçlü bir referans haline geliyor… Artık aydınlatma tasarımının çok zor olduğunu ya da ülkemde bu mesleğin yeri olmadığı düşünmüyorum… Etrafımda yaptığı işe inanan ve derneğin gelişimi için tutkuyla, yaratıcılıkla ve büyük bir dikkatle uğraşan insanlar var… Web sitesi arşivinden birçok önemli olayın sonuçlarına bakılabiliyor. PLDA aydınlatma bilimindeki en önemli referans haline geldi. PLDA üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Sizde PLDA’ ya üye olup onun bir parçası olun.’

Susanna Antico/PLDA, Profesyonel Üye, İtalya

“Ben PLDA üyesiyim, çünkü o kendi dalında Avrupa’da ki tek organizasyon.”
Jochen Schröder/PLDA, Üye, Almanya

“Ben PLDA üyesiyim çünkü Unna Atölye Çalışması sırasında ışığa aşık oldum.”
Paulo de Fraga/PLDA, Öğrenci Üye, Brezilya

“Ben PLDA üyesiyim, çünkü ışığa olan tutkumu diğer yaratıcı beyinlerle paylaşmayı seviyorum.”
Berry van Egten/PLDA, Profesyonel Üye, Hollanda

“Ben PLDA üyesiyim, çünkü ışığın güzelliklerine hayranım.”
Christian Vogt/PLDA, Eğitimci, İsviçre

“Ben PLDA üyesiyim çünkü PLDA gücünü üyelerinin çoğulculuğundan alıyor.”
Dr. Ing. Georgios Paissidis/PLDA, Profesyonel Üye, Yunanistan

“Ben PLDA+ üyesiyim çünkü yıllarca aydınlatma mimarı olarak çalıştım bu nedenle PLDA’ da diğer aydınlatma tasarımcılarıyla buluşmak çok ilginç ve ilham verici. Bu sayede diğerlerinin deneyimleri ve fikirleri hakkında bilgi sahibi olunabiliyor.”
Gunver Hansen/PLDA, Profesyonel Üye, Danimarka

“Ben PLDA üyesiyim çünkü biz profesyonel aydınlatma planlamacıları olarak, ilgi alanlarımız hakkında birlikte hareket ettiğimiz zaman güçlü olabiliyoruz.”
Dr. Eva-Maria Kreuz/PLDA, Profesyonel Üye, Almanya

“Ben PLDA üyesiyim çünkü o aydınlatma tasarımcıları arasında mesleki iletişim sağlıyor.”
Urban Kreuz/PLDA, Üye, Almanya

“Çünkü aydınlatma tasarımı İspanya’da tanınan bir meslek değil, PLDA üyesi olmak beni tanınmış yapıyor. Bunun yanında, üyelik aydınlatma tasarımındaki gelişmelerden haberdar olmak için mükemmel bir yol.”
Maurici Ginés/PLDA, Profesyonel Üye, İspanya

“Ben PLDA üyesiyim çünkü aydınlatma tasarımcıları olarak, mesleği daha iyi yerlere getirmek için ortak bir sese ve meslektaşlarımızla iletişim halinde olmaya ihtiyacımız var.”
Philip Gabriel/PLDA, Profesyonel Üye, Kanada

“Ben ELDA+ üyesiyim çünkü bir meslek olarak aydınlatma tasarımcılığı hala yeteri kadar tanınmıyor. Bizim doğru bir şekilde tanınabilmemiz, dünyaya ışık kültürünün yayılmasıyla mümkün… Çünkü grup olmak; dünyayla temas halinde bulunmak ayrıca başka tasarımcılarla tanışmak, onlarla fikir alış verişi sağlamak ve temas kurmak anlamına geliyor.”
Bianca Tresoldi/PLDA, Profesyonel Üye, İtalya

“Ben PLDA üyesiyim çünkü dernek bilgi edinmek için önemli bir kaynak, aynı zamanda aydınlatma tasarımının hızla gelişen alanında önemli bir yenilik. Şunu da eklemek isterim ki, buranın dostane atmosferi ve ‘aile’ ortamı öğrencilerin mesleğe hoş bir başlangıç yapmasını sağlıyor.”
Christian Wendel, Öğrenci Üye, Almanya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir