Close

27/11/2019

Uluslararası Aydınlatma Tasarımı Soyağacı

Aydınlatma sektörünün büyük bir aile olduğu sıklıkla söylenir. Bir daldan diğerine kolayca geçebilirsiniz ancak birçok aile gibi, burası da karmaşıktır ve zamanla tasarımcıların kariyer yolları birçok şirkete ve ülkeye yayılır.

2011 yılında, Light Collective’den Sharon Stammers ve Martin Lupton, Aydınlatma Tasarımı Soyağacı‘na dair kendi kişisel dallarını taslaklaştırmıştı. Ardından 2014’te, uygulamalar ve insan ağının karmaşıklığını göstermek için İngiltere’deki diğer tasarımcıları da içerecek şekilde daha büyük bir soyağacı oluşturmaya devam ettiler. İngiltereli tasarımcılar, köklerini ve serüvenlerini onlarla paylaştı ve ortaya renkli bir grafik çıktı.

Şimdi, Light Collective daha büyük bir şey yapmaya hazırlanıyor. LIGMAN ve Arc Dergisi’nin yardımıyla, Uluslararası Aydınlatma Tasarımı Soyağacı’nı oluşturmayı planlıyorlar.

2019 Arc Dergisi’ndeki Uluslararası Aydınlatma Tasarımı Anketi, 1600’den fazla aydınlatma tasarımı uygulamasıyla bugüne kadar yapılmış olanların en büyüğü. Bu nedenle yeni soyağacı küresel olacak ve aydınlatma tasarımı mesleğindeki bağlantıları, geçmiş deneyimleri, eğitim ve kariyer yollarını keşfedecek.

Light Collective, bunu doğru biçimde yapabilmek için tasarımcılardan verilerini sağlamalarını istiyor. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak aydınlatma tasarımı kariyerinizde birlikte çalıştığınız şirketleri paylaşabilirsiniz. Bunun için şu anda bir aydınlatma tasarımcısı olarak çalışıyor olmanız yeterli.

Bu verileri, 2020’de Light & Building’deki LIGMAN standında Uluslararası Aydınlatma Tasarımcıları Aile Ağacı’nın fiziksel bir versiyonunu oluşturmak için kullanmayı planlıyorlar. Verilerinizi çevrimiçi olarak eklemek istemiyorsanız, burayı ziyaret edip duvara kendiniz de ekleyebilirsiniz.

Verilerinizi eklerseniz gelin ve oluşturduğumuz şeyi görün.

Bilgilerinizi paylaşmak için: https://ld-family-tree.paperform.co/

Haber kaynağı: https://www.ligman.com/international-lighting-designer-family-tree-with-light-collective/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir