Close

29/03/2021

Ukon Studio

Ukon Studio ‘’mimari aydınlatma’’ konusunda 25 yılı aşkın süredir, özgün ve bütünleyici çalışmalar yürüten ışık sevdalısı bir ekipten oluşan aydınlatma tasarım stüdyosudur.

Işığın iyileştirici ve dönüştürücü gücüne inanmakta olup, doğanın ışık ile ilişkisini; çalıştığı projelerde mimari ve insan odağıyla yorumlar.  

Kurulduğu 2013 senesinden itibaren, modern teknolojiler ve durmaksızın değişen yenilikçi teknikler ile zaman ve mekâna göre doğru ışık unsurlarının kullanımı ile mimari aydınlatma tasarımında yenilikçi ve yaratıcı çözümler geliştirmeyi ve uygulamayı hedeflemektedir. Aydınlatma Danışmanlık Hizmeti verdiği ayrıcalıklı projelerde ışığın pozitif etkilerinden cömertçe faydalanılmasını hedefler.

Çalıştığı aydınlatma projelerine ışığın doğru miktarda, renkte ve yoğunlukta planlanması, ışığın yapısal malzeme ve dokular ile uyum içerisinde kullanılabilmesi, çarpıcı kontrastlar ve zamana göre değişen, yaşayan mekanlar oluşturulması konularında, proje çalışmaları ve aydınlatma hesapları eşliğinde öngörülebilen aydınlatma çözümleri geliştirerek, Işık Mühendisliği Hizmetleri sunar.

Müze & Kültür Merkezleri, Kurumsal Ofisler, Tarihi Binalar uzmanlaştıkları ana konular arasındadır. Ulusal ve uluslararası öneme sahip, farklı biçim ve fonksiyondaki tüm farklı projelerinde; önem, öncelik ve güçlükleri detaylı irdeleyerek, disiplinler arası uyumlu ve uygulanabilir çözümler geliştirmeyi görev edinmiştir. 

Tasarımda sonuç odaklı olmak:

Ukon Studio, görev aldığı aydınlatma projelerinde tasarımın temel unsurlarında taviz vermediği gibi bunun yanında aydınlatma ve ilişkide bulunduğu disiplinler ile uygulanabilirliğe yönelik çözümler üretir; yatırım önceliklerini iyi anlar, kaynak ve süreç yönetimini bu doğrultuda geliştirir ve tasarlananın neticeye ulaşmasını takip eder. Projelerinin tasarlandığı şekilde tamamlanması, uygulanabilirliği, hayal edilip, söz verildiği şekilde ve süreçte bitirilmesi önemsenir. Çözümlerin sürdürülebilirliği, çevre dostu olması, verimli ve tasarruflu fikirler içermesi, uzun soluklu kullanılabilirliği, süreç içerisinde başkalaşmaması, teknik ve estetik değerleri dışında kalite seviyesinin yüksekliği ve bütçe konusunda ulaşılabilirliği ve en önemlisi insan odaklı olması konuları ayrı ayrı değerlendirilir.

Projeye özel, ‘’terzi işi’’ çalışma:

Fonksiyonu aynı olmasına rağmen her proje ve yatırımcıya kendi dinamikleri doğrultusunda, özgün projeler geliştirilir.  Benzer şartnameler, şablon çalışmalar asla üretilmez. Benzer işleve sahip projeler dahi farklı dinamikler ile kendi içerisinde ayrışacak unsurlar ile planlanır. Güncele ve ötesine yönelik yenilikçi çalışmalar hedeflenir. 

Ukon Studio Aydınlatma Ofisinde, 
Aydınlatma Konsept Tasarımı;
Aydınlatma Danışmanlık Hizmetleri;
Proje ve Uygulama Kontrolörlük Hizmetleri;
Projeye Özel Ürün Tasarımı;
Bina Sertifikasyonlarına Yönelik Çalışmalar;
 v.b. Profesyonel aydınlatma danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

www.ukon.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir