Close

20/12/2008

Slotlight II

zumtobel-slotlightZUMTOBEL tarafından yeni geliştirilen SLOTLIGHT ailesinin yeni üyesi SLOTLIGHT II’nin lineer homojen ışığı, geliştirilmiş teknik özellikleri ile bir adım öne çıkıyor.

Yeni SLOTLIGHT, mevcut özellikleri geliştirilerek ve ürün çeşitliliği artırılarak markete sunuldu. IP54 koruma sınıfına dahil olarak artık dış mekânlardaki aydınlatma çözümlerinde de kullanılabiliniyor. Aynı mekânın hem iç hem de dış alanlarında kullanılabilen aynı armatür kesintisiz aydınlatmanın yanı sıra “görsel uyumluluk” sağlıyor.

Aydınlatma elemanlarının salt görüntüsü yerine, SLOTLIGHT II göze çarpan lineer aydınlatma efekti ile “armatürsüz ışık” prensibine göre dizayn edilmiş. Tetris teknolojisi ile flüoresan lambaların hafif eğimle çapraz şekilde girişimi sonucunda ortaya çıkan “etkili ve hoş ışık dağılımı” ve “gölgesiz aydınlatma” SLOTLIGHT II’nin sunduğu en iyi özelliklerinden sadece ikisi… Buna ek olarak; duvar ve tavana gömme monte edilebilmesi, tercihe göre sıvaüstü ve sarkıt kullanım seçenekleri gibi diğer tasarım özellikleri de kullanıcıların seçimini değerli kılıyor. Kesintisiz ışığın elde edildiği lineer sistemlerde, sistemin bir parçası olmasının yanı sıra “tek başına” kullanıldığında “özgünlüğü” ile dikkat çekiyor. SLOTLIGHT II’nin hayal gücündeki yaratıcılık ve verdiği sonsuzluk hissi ortama huzur katıyor.

Geliştirilmiş özel LRO tekniği ile “yansımanın oluşmadığı” mükemmel bir aydınlatma sunuyor, özellikle ofisler ve LCD ekranların bulunduğu çalışma alanları için ideal bir armatür olan SLOTLIGHT II, bu alanlarda  tefrişten bağımsız yerleşimlere olanak tanıyor.

Yeni özelliklerinden biri olan ışıklı L köşe aparatı ile aydınlatma tasarımcıları ve mimarlara yepyeni bir tasarım alanı oluşturuyor. Oda boyutlarının daha net oluşturulabildiği, mekân içinde belirlenmiş alanların yeniden tanımlanabildiği, karanlık köşelerin fark edilir bölgelere dönüştürülebildiği bir aydınlatma sağlayarak, mükemmeliyete değer veren profesyonellere yardımcı oluyor. SLOTLIGHT II, sadece teknolojisi ve tasarımı ile değil aynı zamanda montajının basitliği ile de kullanım öncesinde de rahatlık sağlıyor.
Yeni nesil SLOTLIGHT II, entegre edilmiş LED teknolojisi sayesinde tek bir tuşa basarak olağanüstü renk tonlarına bürünebiliyor, LUXMATE EMOTION aydınlatma kontrol sistemiyle kumanda edilerek istenilen renk tonlarında kesintisiz aydınlatmayı mükemmel bir enerji tasarrufu ile sağlıyor.

www.zumtobel.com

www.kroma.web.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir