Close

01/01/2007

Siteco

siteco-logoSiemens kökenli ancak Siemens’ten tamamen bağımsız bir firma olan Siteco, 1997’de fabrikaları, araştırma ve geliştirme birimleri ve çalışanlarıyla birlikte Siemens Holding bünyesinden ayrılarak Amerika Birleşik Devletleri’nin ikinci büyük aydınlatma grubu Lighting Corporation of America (LCA) ile birleşti ve Siteco adını aldı. ABD’nin finans devlerinden biri olan J.P.Morgan, 2002 yılında Siteco Holding’in çoğunluk hisselerini satın aldı. Merkez Almanya dışında Avrupa’da Slovenya, Avusturya ve Türkiye ile birlikte Malezya’da da imalatları olup, aydınlatma faaliyetlerini dünyada pek çok ülkede sürdürmektedir.

Siteco, köklü bir geçmişin yeni adı olmaktan öte yenilenen yapısı ile aydınlatma sektörüne yön veren bir firma olarak pazardaki yerini almıştır. Siemens geleneğinden gelen yapısı ile sürekli yenilenen teknolojisi yanında ergonomi, görsellik, mimariyle uyum ve değişen trendler gibi kriterleri ön plana alan öncü tasarımları ile sektörün lider kuruluşlarından biri olan Siteco, dış aydınlatma, ofis, endüstri ve spor tesisleri ile kamu alanları gibi geniş yelpazede hizmet vermektedir.

Yenilikçi tasarım anlayışı ve sürekli gelişen vizyonu ile teknolojiye paralel yeni ve estetik sistemler sunan Siteco, Eldacon®, Sekonder Sistem (Siteco Mirrortecâ), Hexalâ, LunisRâ gibi tasarım ödülü alan pek çok mimari aydınlatmaya uygun sistemin yaratıcısı olmuştur.

Her zaman ve yaptığımız her işte, Siteco Türkiye ve Siteco Worldwide olarak prensibimiz en uygun ve en doğru aydınlatma çözümüne ulaşmaktır. Önemli olan projeyi en doğru şekilde tamamlayan ve tasarımcının öngördüğü konsepte uygun aydınlatmayı sunabilmektedir. Bu noktada özel tasarımların özel aydınlatma çözümleri gerektirdiğinin bilinci içinde proje bazında çalışmaktayız.

Değişen ve gelişen pazarın ve trendlerin paralelinde çizgimizi sürekli geliştirdiğimizi, sizlere en doğru aydınlatma çözümlerini sunmayı amaç edindiğimizi göreceksiniz…

İletişim:

Siteco firması OSRAM tarafından satın alınmıştır.

OSRAM Türkiye tel: 0212 306 90 00

www.osram.com