Close

27/06/2018

Simes, Brick Light

Tepta Aydınlatma’nın teknik aydınlatmadaki öncü markalarından Simes, yeni ürünü Brick Light ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Tasarımcısı Paolo Rizatto’nun sözleri ile: “Brick Aydınlatma projesi, tuğlanın basit geometrik formunu ışık ile birleştiğinde onu yayan, geçirgenleşen camın kütlesel halini kullanmakta, bu özellikleri elektronik ve LED teknolojisi ile birleştirerek yeni fırsatlar yaratmaktadır.”

Brick aydınlatma üstün kamuflaj özelliklerine sahiptir. Bunu sadece tuğlanın formuna ve ölçülerine sahip olmakla değil; aynı zamanda tuğla ile aynı direnç ve esneklik niteliklerini taşımakla sağlar. Brick aydınlatma, projelerdeki tuğla ile aynı taşıma, kullanma, montaj, uygulama gibi kalifikasyonlara tabiidir. Basit ve ölçülü arketip formu, duvarlarda çok iyi bir entegrasyon sağlar. İster gömme ister çıkıntılı olarak kullanılsın, ister düz isterse dönüşlü bir duvar tasarımında olsun, iç bükey veya dış bükey, ortada veya köşelerde, dağınık veya düzenli, aralıklarla ya da tek bir kat olarak, serbest veya planlanmış olarak tasarlanan her yapıda, iç mekanda ve dış mekanda tüm tuğla yüzeylerin aydınlatılması gibi gereksinimler için tasarlanmıştır.

Kompakt geometrisi sayesinde duvarcılık ustalığı ile kolayca adapte olabilen, böylece tuğla cephelerin içinde gömülebilen Brick Aydınlatma, blok cam gövdesi ile kurulum ve uzun ömürlülük alanlarında yüksek performans gösterir ve vandalizme karşı da dayanıklıdır.

Brick aydınlatma iki çeşit olarak sunulmaktadır:

  • Mimari yapıların aydınlatması için, 5 mt’lik neopren bir kablo ile elektrik bağlantısı sağlanmak üzere hazır gelir; tuğla ve/veya yapıdaki diğer malzemelerin arasında konumlanarak uygulanır.
  • Dış mekan için mobil bir aydınlatma olarak kullanılır. Ürünün taşınabilir olan bu versiyonunda 8 saate kadar ömrü olan bir lityum pil vardır ve mikro usb ile şarj edilmektedir. Bu tasarımda, ürünün yanında bulunan kontrol sayesinde ışık gücü istenirse %30 veya %70 oranında kısılabilir.

www.tepta.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir