Close

10 January 2017

Serbest Şekillenen Aydınlatma Elemanı

Altıgen paneller halinde tasarlanmış modüler ve dokunmatik aydınlatma Helios Touch, kullanıcının istediği forma girebiliyor.

James Vanderpant ve Dyena James Glover tarafından tasarlanan Helios Touch, altıgen LED modüllerinden oluşuyor. Birbiriyle entegre çalışabilen geometriler tanımlayan lambalar, dekorasyonda çeşitlilik yaratılmasına imkan veriyor.

İnteraktif çalışan aydınlatmaya hafifçe dokunulduğunda istenilen bölge aydınlanıyor.

Altıgen paneller kullanıcının arzu ettiği şekilde düzenlenebiliyor, ışık yoğunluğu ve konumu istenilen düzeyde ayarlanabiliyor.

Her biri 11 cm çapında ve 1 cm kalınlığında olan modüller, kolayca kaldırılıp başka yere taşınabiliyor, yeniden düzenlenebiliyor.

Mekanizmanın çalışma prensibi ise şöyle: Merkezi bir modül duvara yapışkanla sabitleniyor, her modülün içindeki mıknatıslar, panelleri birbirine kenetliyor ve merkezi modül, düşük enerjili modüllere güç aktarıyor.

Haber: Ezgi Can Cengiz
Haber kaynağı: http://www.arkitera.com/haber/28200/serbest-sekillenen-aydinlatma-elemani

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *