Close

13/11/2012

Philips hue sektörde bir ilki gerçekleştiriyor

Philips’in akıllı cihazlarla kontrol edilebilen ilk birleşik ev aydınlatma sistemi olan Philips hue, 30 Ekim’den itibaren Amerika, Kanada ve Avrupa’daki Apple satış noktalarında kullanıcılara sunuldu.

Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHIA) aydınlatmanın dijital dönüşümünde önemli bir aşamaya girerek aydınlatma alanındaki konumunu yeni ürünlerle güçlendiriyor. Londra’da yapılan lansman ile tanıtılan sektörün ilk birleşik ev aydınlatma sistemi Philips hue sayesinde, tüketiciler artık ev aydınlatma deneyimlerini avuçlarının içinden kablosuz olarak kontrol edebilecek ve kişiselleştirebilecekler. Kullanıcı, akıllı cihazındaki (iOS veya Android) bir uygulamayla ruh haline, tarzına ve ihtiyacına uygun ışık tonlarını uzaktan ayarlayabilecek veya ışıkları uzaktan kontrol edebilecek, zamanlayıcıyı programlayabilecek ve daha birçok fonksiyonu kullanabilecek.

Philips hue, Philips’in aydınlatma alanındaki 120 yıllık mirasına ve LED teknolojisindeki son yeniliği olarak ön plana çıkıyor. Bağlanabilirlik ve birlikte çalışabilirlik ve bunların yanı sıra sürekli olarak yüksek ışık kalitesi sunma taahhüdü Philips’in sayısız yeni fırsat ve işletme modeli ortaya çıkarmak için çok önemli olduğuna inandığı temel prensiplerini oluşturuyor.

Philips hue ile ilgili bilgi veren Philips Aydınlatma Işık Kaynakları ve Elektronikleri İş Grubu CEO’su Rene van Schooten: “Sayısallaştırma ve kişiselleştirme Philips hue‘nun piyasaya sunulmasında etken olan önemli piyasa trendleri… Birleşik aydınlatma, çok sayıda yeni aydınlatma uygulaması sunuyor. Philips olarak çığır açan, açık ve birlikte çalışabilen çözümler geliştirmede lider konumda yer almaktan gurur duyuyoruz. Bu çözümler aydınlatmada gerçek bir dönüşüm ortaya çıkarıyor ve yaşamımızı güzelleştirmek için değer yaratıyor.” şeklinde konuştu.

30 Ekim’den itibaren ABD, Kanada ve Avrupa’daki Apple satış noktalarında satışa sunulan Philips hue ile ilgili ayrıntılı bilgi için www.meethue.com adresi ziyaret edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir