Close

30 May 2014

Orikomi: El Yapımı Origami Aydınlatma

PLDOrikomi1Tropik Orikomi aydınlatma, tropik ağaçlardan, yapraklardan, desenlerden, yağmur ormanlarından ve 1940’larda Beverley Hills Otel’deki Martinique tropik duvar kağıdından esinlenilerek geliştirildi.

PLDOrikomi2Orikomi’nin deseni, blaanc mimarlık ofisi tarafından tasarlanmış, suluboya muz yapraklarının çiziminin bir çıktısı. Orikomi el yapımı bir lamba ve bu lambayı satın alarak Adobe for Women derneğine yardımda bulunmuş oluyorsunuz. Bu lambalar, derneğin kurucularından, Portekiz’de blaanc mimarlık ofisi tarafından üretiliyor. blaanc, aynı zamanda Meksikalı kadınların kendi evlerini yapmalarına da destek veriyor.

Orikomi 2013 yılının Kasım ayında yaratıldı ve o zamandan beri, Fab.com’dan Monoqi’ye kadar dünya çapında birçok mağazada satılıyor.

https://www.etsy.com/shop/blaanc

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *