Close

08 November 2018

Neverending Glory, Lasvit

TEPTA Aydınlatma’nın temsilciliğini yürüttüğü Lasvit’in Neverending Glory isimli sarkıt aydınlatmaları, küçültülmüş boyutları ve şeffaf yansıma rengi ile minimal bir tasarıma sahip. Yeni küçültülmüş seri, hali hazırdaki Neverending Glory koleksiyonu gibi zamanın çizgilerini taşırken aynı zamanda klasik sanata da bir vurgu niteliğinde.

Neverending Glory koleksiyonunun tasarımcıları Jan Plecháč ve Henry Wielgus, bu seriyi yaratırken dünyanın en seçkin opera salonlarında gördüğümüz nostaljik hisleri çağrıştıracak avizelerden ilham alıyor ve onların silüetlerini yansıtıyor.

Seride Milano’daki La Scala Theater, Paris’teki The Palais Garnier, New York’taki The Metropolitan Opera, Prag’daki Estate Theater ve Moskova’daki Bolshoi Theater içerisindeki avizelerin konturlarından yola çıkılarak, avize kavramı yeniden yorumlanıyor.

www.tepta.com

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *