Close

18/11/2016

LIMINAL Kickstarter’da yayında!

liminal1 yıldan uzun bir süredir üzerinde çalışılan çok işlevli ışık birimi projesi LIMINAL, Kickstarter platformunda artık yayında. Kickstarter’da destek bekleyen kampanya, LIMINAL’in sınırlı sayıdaki edisyonlarını da sunuyor.

Atölye Labs ve mimar/sanatçı Buşra Tunç’un iş birliği ile ortaya çıkan, yenilikçi tasarım prensiplerinden ilham alan, minimal ve çok işlevli bir aydınlatma birimi olan LIMINAL, kampanyanın ilk gününde Kickstarter ekibi tarafından “Sevdiğimiz Projeler” kategorisine de seçildi.

LIMINAL’in tasarımı olasılıklar ve esneklikler üzerine biçimlenen, gündelik kullanımlara yanıt veren, hareketli, kolay adapte edilebilir ve dönüştürülebilir bir formda.

Bir çizginin minimal estetiği
LIMINAL, ilhamını tek bir çizgiden alıyor. Yalın formu ve kompakt tasarımı çok fonksiyonlu olmasını sağlıyor. Her iki yüzeyinde ışık kaynağı bulunan katlanabilir gövdesi farklı kullanımlara izin veriyor.

liminal2LIMINAL’in; CNC ve metal torna gibi geleneksel üretim yöntemleri ile rafine olan katı, yüksek kalibreli alüminyum bloklardan oluşuyor. Ürün, özel tasarlanmış ve patent başvurusu yapılmış, 270 derece dönebilen paslanmaz çelik mafsallar ve IP20 sertifikasının yanı sıra, dayanıklı elektrik iç yapıya da sahip.

İstanbul’da üretilen LIMINAL artık, popüler fon toplama platformu Kickstarter üzerinden finanse edilecek tasarım ürünlerinden biri. LIMINAL, hayata geçebilmesi için gereken desteği Kickstarter üzerinden alabilmeyi bekliyor.

Projeye katılanlar:

Konsept ve Tasarım: Buşra Tunç
Strateji: Engin Ayaz, ATÖLYE Labs
Teknoloji: Ahmet Alpat, ATÖLYE Labs
Grafikler: Ece Çiftçi, ATÖLYE Labs
Video: Özgür Önurme & Murathan Sırakaya (ATÖLYE Labs)
Katkıda Bulunanlar (ATÖLYE Labs): Kerem Alper, Elif Karakose, Emre Erbirer, Yılmaz Korkmaz, Beril Odabaşı, Bala Gürcan, Yüksel Demirel (Prototip Üretimi), Berkay Tunalı (Video Yönetmeni), Umut Gonca (Video – Müzik)

https://www.kickstarter.com/projects/liminalbycnvs/liminal-a-minimal-adaptable-lighting-unit?ref=nav_search

http://www.cnvsdesigns.com/products/liminal Facebook: https://www.facebook.com/cnvsdesign/ Instagram: https://www.instagram.com/cnvs_designs/ Vimeo: https://vimeo.com/album/3897431 https://vimeo.com/187620946
http://www.atolyelabs.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir