Close

03/02/2021

Lighting Collective

Lighting Collective (Aydınlatma Kolektifi), 2020 yılı itibariyle İstanbul’da kurulmuş, aydınlatma tasarımı, planlaması ve otomasyonu konularında uzmanlaşmış üyelerin oluşturduğu kolektif bir organizasyondur.

Marka bağımsız aydınlatma tasarım ve danışmanlığını, nitelikli aydınlatmayı amaç edinen, her biri farklı alanlarda uzman, genç profesyonellerden oluşan Collective; her açıdan daha iyi bir aydınlatma planlamak için farklı disiplinler arasında bir iş birliğidir.

 Collective’in amacı

Nicelikten önce niteliğin zenginliğini hedefleyen Lighting Collective’in bir kimliği var. Bu kimlik, Collective’in her bir üyesinin teknik, akademik ve sanatsal katkılarıyla oluşmuş ve şekillenmiştir. Collective için ideal halini almış bu kimlik aynı zamanda aydınlatmanın nitelikli olarak yaygınlaşmasını amaç edinmiştir. Bu amaç doğrultusunda her üye ortak bir tasarım diliyle aydınlatmanın kullanımını ve kalitesini geliştirmeyi, iyileştirmeyi ve ilerletmeyi ilke edinmiştir.

Collective sistemi

Lighting Collective, bir patron şirketi veya sadece kâr amacı güden bir ticari işletme değildir. Tecrübe, başarı ve liyakatin ön planda olduğu yatay hiyerarşik bir yapıya ve nitelikli tasarımın hedef olduğu üretim anlayışına sahiptir. Her üyenin emeğine paralel olarak elde ettiği eşit kazançlar ile aydınlatma sektöründe yeni bir trend olmaya adaydır. Collective, pazardaki proje ve tasarım başarıları veya ödülleri ile sadece şirketin veya patronun adını ön plana çıkaran diğer şirketlerden ayrılır. Bu sistemle: emek sömürüsü yapmayan, tasarım sürecini daha motive, verimli, üretken ve üyeler için kaliteli hale getiren bir ortam yaratır.

Collective çalışma sistemi

Projelerin tasarım aşamaları; renk ve uyum, montaj ve saha koşulları, otomasyon ve olası senaryolarda sorunsuz bir aydınlatma tasarım süreci oluşturmak amacıyla önceden düşünmek ve analiz etmek için farklı meslek dallarından uzmanlara ihtiyaç duyar. Collective ekibindeki her bir meslek, bir araya gelerek disiplinler arası bir çalışma ile, tasarım fikrini ortaya çıkarır.

Collective üyeleri

Collective ekibi; birçok farklı projelerde görev almış, önde gelen aydınlatma tasarım şirketleri ve üretici firmalarda çalışmış sektör profesyonellerinden oluşmaktadır. Üyeler; mimarlık, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı, şehir bölge ve planlama, elektrik mühendisliği, endüstri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği gibi farklı mesleki disiplinlerde lisans eğitimine sahip ve bu disiplinlerini aydınlatma konusuna yönlendirmiş kişilerdir.

Aydınlatma hizmet alanları

  • Cephe Mimari ve Genel Aydınlatma
  • İç Mekan Genel, Dekoratif ve Mimari Aydınlatma
  • Peyzaj-Çevre Genel, Dekoratif ve Teknik Aydınlatma
  • Teknik Mahaller Genel Aydınlatma
  • Yol ve Tünel Aydınlatma
  • Açık ve Kapalı Stad Aydınlatma
  • Apron Aydınlatma

Otomasyon ve süpervizörlük alanları

Statik ve Dinamik Cephe Aydınlatmaları Otomasyon Sistemi Tasarım ve Devreye Alma

Statik ve Dinamik İç Mekan Aydınlatmaları Otomasyon Sistemi Tasarım ve Devreye Alma

DMX, RDM, PWM, DALI, KNX Protokolleri Devreye Alma ve Senaryoları

[email protected]

www.aydınlatmakolektifi.com

www.lcstudio.org

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir