Close

1969 İlk Ay Yolculuğundan İlham Alan Aydınlatma Serisi

Woodlabo Eagle Aydınlatma Koleksiyonu, insanları ay ve 1969’da aya götüren Apollo 8’den ilham alınarak oluşturulmuş uzay aracının gövdesini günümüzde tamamen yeni bir şey haline getiren bir tasarım serisi. Finlandiya ve Fransız stüdyosunda işlenen huş ağacı kontrplakların her biri, Eagle ay modülünü ve Apollo 8’in kumanda modülünü temsil eden iki ilave

Devamını okuyun »

Aya benzeyen lamba: “Luna”

Tayvan kökenli bir tasarım firması olan Acorn Studio, ayın şeklini ve rengini taklit eden, Luna isimli yeni aydınlatma sistemini kamuoyuna duyurdu. Luna, cam fiberin içinde yer alan, kısılabilir bir halojen aydınlatma. Bu toksik olmayan lateks malzemeye sahip aydınlatma sisteminin diamaetrede 3.2″ ile 23.6″ arasında yedi farklı boyda opsiyonu bulunuyor. Haber:

Devamını okuyun »

Ay ile masalsı bir oyun…

“Moon Games” yani Ay Oyunları isimli bu fotoğraflar serisinde Fransız fotoğrafçı Laurent Lavender ay ile adeta masalsı bir oyun oynuyor. Çektiği fotoğraf karelerinde sanatçı yükselen ay ile oynuyor, ayı bir balona, resme hatta bir top dondurmaya dönüştürüyor. Bu rüyaya benzer fotoğraflar; takvim, şiir kitabı ve başka nesnelere de dönüştürülerek kullanılabiliyor.

Devamını okuyun »