Close

16/02/2009

DHL, OSRAM’ın LUMILUX T5’ini kullanmaya başlıyor.

osram_dhl

Daha az tüketerek daha çok ışık – Sanayi aydınlatmasının yeni yıldızının adı LUMILUX T5. Lojistik hizmet tedarikçisi DHL gibi dünya çapında çalışan kurumların da etkin flüoresan lambalara başvurmaları şaşılacak bir şey değil. Örneğin DHL Leipzig/Halle’deki yeni havayolu hubını bu lambalarla aydınlatılıyor. Sonuç: Bürolarda, dağıtım merkezinde ve dış alanda aynı anda sağlanan en iyi ışık koşullarında daha az enerji maliyeti.

Leipzig/Halle Havaalanı’nın hava taşımacılığı hubı pek çok açıdan yeni önlemler alıyor. İşletme bu kavşak noktasından her iş gününde dünya çapındaki 46 noktaya 1.500 ton kargo yükü gönderiyor. İşletmenin kalbini, içinde Almanya’nın en büyük ayırma tesisinin saatte 100.000’den daha fazla paket ve ilanın yollama işlemini yapabilen 47.000 metrekare büyüklüğündeki ayırma merkezi oluşturuyor. Lojistik merkezinin enerji bilançosu aynı şekilde OSRAM’ın enerji tasarruflu aydınlatma sisteminden de görülebilir. Ekonomik ve bir o kadar da güçlü ışığı olan LUMILUX T5 lambalarıyla firmanın elektrik maliyetleri piyasadaki muadili T8 lambalarına göre yüzde elli oranında düşüyor.

Her sıcaklıkta yüksek ışıma verimi

Kullanılan yaklaşık 22.000 LUMILUX T5 lambası 24 saat boyunca sürekli yanıyorlar. Düşük enerji ihtiyaçları ve uzun yaşam süreleri sayesinde özellikle ekonomikler. LUMILUX T5 HO (Yüksek Çıkış) yeni dağıtım merkezinde gücünü kanıtlıyor. LUMILUX T5 HO (Yüksek Çıkış) geleneksel muadillerine göre yüzde 55 daha fazla ışık sunar. Alan koşullarının dar olduğu yüksek binalarda dahi çok iyi bir görüş sağlar ve bu sayede de en iyi çalışma koşullarını sağlar. Optimal hale getirilmiş lamba sürümü LUMILUX T5 HO Constant ile OSRAM hava taşımacılığı hubının dış alanlarına da ışık getiriyor. LUMILUX T5 HO Constant, beş ile 70 derece arasındaki çevre sıcaklıklarında sabit yüksek ışık akısına sahip olabilen ilk flüoresan lambadır. Bu da OSRAM tarafından geliştirilen yenilikçi amalgam teknolojisiyle mümkün olmaktadır. Çok soğuk ve çok sıcak kullanımlarda lambanın içindeki 35 derecelik çalışma sıcaklığı korunur.

Elektronik Balast ile Lamba Kullanımı Maliyetleri Düşürüyor

Büro alanları için DHL, flüoresan lambalar arasında enerji tasarruflu olan LUMILUX T5 HE (Yüksek Verim) lambalarını kullanmaya başlıyor. Elektrik kullanımı T8 lambalarınınkinden yüzde 40 daha az olan lamba, bunun yanında 49 milimetrelik yarıçapıyla -LUMILUX T5 serisinin tüm lambaları gibi- fazlasıyla kompakttır ve mükemmel bir renksel geri verime sahiptir. Lambaların, QUICKTRONIC Professional (QTP 5) ile birlikte kullanılması bilhassa karlıdır çünkü, bu şekilde kullanım süresi iki katına çıkabilmektedir. Böylece servis giderleri ve bununla birlikte lamba değiştirme ve bakım maliyetleri de düşer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir