Close

20 December 2008

Clover

arlight-cloverArlightın 60×60 gömme tip ofis aydınlatmalarına sıra dışı yeni bir soluk getiren, 2008 sürümlü serilerden Clover, yan yana kullanılığında, tavanda konstrüktif bir doku oluşturuyor ve neredeyse mimari bir elemana dönüşüyor. Clover, mekanda ağır, ışık, teatral, zarif bir ışıklı doku yaratıyor. Proje sahibinin hayal gücüyle ortaya çıkan çeşitlemeler, ürün kadar kullanıcının yaratıcılığını da ön planda tutuyor. Bulunduğu mekanın farklı tasarım tanımları içinde, kimi zaman modern, kimi zaman oriental bir efekt yaratabiliyor. Ürünlerin yarattığı formların, mekanın dolu / boş ilişkisindeki mimari uyumları, armatür ve tavan birlikteliğinden çok öteye geçiyor.

İç mimarlar, mekanlarda gölge yapmayan, homojen ve aynı zamanda yumuşak bir ışık sağlayan bu ürün grubuyla, teknik alt yapıyı gizleyen alçıpan asma veya modüler asma tavanların yarattığı basık tavan etkisini ve tekdüze görünüşü kırarak, tamamıyla kendilerine özgü ışık formları, dokuları ve hatta ışık havuzuna benzer efektleri yaratma şansına kavuşuyor.

www.arlight.net

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *