Close

01 March 2019

“Leading with Light” 2019 Lexus Tasarım Etkinliği

12. Lexus Tasarım Etkinliği, Milano Tasarım Haftası’nda gerçekleştirilecek.

“Leading with Light” adını taşıyan 2019 edisyonunda; tasarım, sanat, eğlence ve yaratıcı teknoloji kullanımı alanlarındaki zengin deneyimleriyle tanınan Japon tasarım firması Rhizomatiks, oyuncu ve dinamik aydınlatmayı gelişmiş robot teknolojisi ile birleştiren kapsamlı bir sergi sunacak. Ziyaretçiler, yenilikçi ışık kullanımının insan duygularını nasıl etkilediğini deneyimleyecek.

Her yıl Lexus Tasarım Etkinliği, Milano Tasarım Haftası ziyaretçilerine, Lexus’un tasarım felsefesinden ilham alan ve dünyanın ünlü bazı tasarımcılarıyla işbirliği içinde gerçekleştirilen bir deneyim sunuyor.

Ayrıca ziyaretçiler 2019 Lexus Tasarım Ödülü’nün altı finalistinin eserlerini de inceleme şansı bulacak. Ödül, tüm dünyadan gelecek vadeden yaratıcı bir yeteneğe veriliyor. 8 Nisan’daki Basın Günü’nde Grand Prix ödülünü kazanan eser, dünya medyasının önünde, dünyanın ünlü tasarım liderlerinden oluşan bir jüri tarafından seçilecek.

Haber kaynağı: https://www.dexigner.com/news/31836

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *