Close

04 May 2020

16 Mayıs 2020, Uluslararası Işık Günü

16 Mayıs, her yıl “Uluslararası Işık Günü” olarak kutlanıyor.

2015 yılı’nın UNESCO tarafından Uluslararası Işık Yılı (International Year of Light) olarak ilan edilmesinin ardından, 2018’de ışık konusunun, bilim, kültür, sanat, eğitim, sürdürülebilir gelişme, tıp, iletişim, enerji alanlarındaki önemine ve rolüne dikkat çekmek amacıyla “16 Mayıs” Uluslararası Işık Günü” olarak kutlanmaya başlandı.

Bu yıl da Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) 16 Mayıs 2020 Uluslararası Işık Günü kapsamında etkinliklerine devam ediyor.

Bu kapsamda, Türkçe logonun UNESCO_International Day of Light web sitesinde Nisan 2020 ayı içerisinde paylaşımı sağlandı. Süreç içinde gerçekleştirilen tüm etkinlikler de sürekli olarak bu platforma iletiliyor. İlgili web sayfasına www.lightday.org adresinden ulaşılabilir.

Etkinlikler kapsamında, “Evde Işık Var” konulu fotoğraflarınızı #ISIKGUNU2020 ve #IDL2020 etiketleri ile sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

www.atmk.org.tr 

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *