Close

07/08/2009

11. Lux Europa

lux-europa
Tarih: 09 – 11 Eylül 2009, Yer: İstanbul

İletişim: www.luxeuropa2009.org.tr

Aydınlatma alanındaki en önemli kongrelerden biri olan ‘Lux Europa’ kongreleri her dört yılda bir Lux Europa üyesi yirmi ülkeden birinde gerçekleştirilmektedir. Söz konusu kongre yalnızca Avrupa ülkelerinden değil tüm dünya ülkelerinden ilgi görmektedir.

2009 yılında onbirincisi gerçekleştirilecek olan, ‘11th European Lighting Conference-Lux Europa 2009’ kongresine Türkiye ev sahipliği yapacaktır.

İstanbul’da düzenlenecek olan kongrenin organizasyonunu Aydınlatma Türk Milli Komitesi üstlenmiştir. Aydınlatma Türk Milli Komitesi üyelerinden oluşan ‘Lux Europa 2009 kongresi organizasyon komitesi’ hazırlık çalışmalarını sürdürmektedir.

9-11 Eylül 2009 tarihlerinde Kabataş  Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan kongrenin ana teması ‘Aydınlatma ve Çevre’, konuları ise ‘Mimari Aydınlatma’, ‘Enerjinin Etkin Kullanımı’, ‘Aydınlığın Niteliği’, ‘Sağlık ve Aydınlatma’, ‘Çalışanlar için Aydınlatma’, ‘Kentlerde Aydınlatma’, ‘Aydınlatmada Uyma’  ‘Sürdürülebilir Aydınlatma’, ‘Aydınlatma Standartları’ ve ‘Ölçüm’ olarak belirlenmiştir.

Kongrede sunulmak üzere, 32 ülkeden 250 adetin üstünde bildiri ile başvuru olmuştur.  Kongrenin ana teması ile öteki konularına ilişkin güncel ve bilimsel çalışmaları içeren başvurular Uluslar arası Bilim Kurulu tarafından değerlendirilerek ‘sözlü sunum’, ‘poster ile birlikte kısa sözlü sunum’ ve ‘poster sunumu’ olarak kabul edilmiştir. Kongrenin ön programı web sitesinde yer almaktadır.

Kongrenin yüksek katılımlı ve başarılı olması, bunun yanı sıra Türkiye’nin uluslararası alanda başarı ile temsil edilebilmesi için bilimsel etkinliklere paralel sosyal ve kültürel etkinliklerin de yapılması planlanmıştır. Kongreye katılım ve ayrıntılı bilgi için kongre web sitesinin ziyaret edilmesi veya kongre sekreterliği ile iletişim kurulması gerekmektedir.

e-mail: [email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir