Close

Sabancı Center, VESTEL Ephesus yol armatürleri ile aydınlanıyor

vestelbulten1Akbank ve Sabancı Holding kuruluşlarına ait ikiz kulelerden oluşan Sabancı Center, 100.000 m2’lik bir alanda İstanbul 4. Levent’te bulunuyor. Çevre aydınlatması için Vestel’i tercih eden Sabancı Center, LED Armatürler ile yaya ve araçların konforlu hareket etmelerine de imkan sağlıyor.

vestelbulten2Proje uygulaması tamamlanan Ephesus ailesi, güvenlik kameraları için kaliteli görüntü sunuyor, ince formdaki kasası ve ışık rengi ile aynı zamanda estetik görüntüyü destekliyor.

vestelbulten3Kompleks sınırında 6 metre yüksekliğindeki direklerde bulunan 42 adet konvansiyonel yol armatürü, 42 adet 47W Vestel Ephesus LED sokak armatürleri ile değiştirildi. Bu dönüşüm ile %70’e varan enerji tasarrufu sağlanırken bakım maliyetleri sıfıra indirildi, kullanım süreleri ise 5 kat arttırıldı.

Tüm bunların yanı sıra Vestel, çevre aydınlatma grubunda sağladığı yüksek CRI avantajı ile güvenlik kameralarına kaliteli görüş imkanı sağlıyor. Proje kapsamında ayrıca; konforlu ve güvenli bir aydınlatma için lux seviyelerinde de iyileştirmeler sağlanarak hazırlanan simülasyon sayesinde kompleks girişinde 50lx, yollar ve otopark alanlarında ise 25lx seviyeleri elde edildi.