Close

Manisa bisiklet yollarını “Vestel” ile aydınlatıyor

Manisa Belediyesi, şehirde bisiklet kullanımının artması üzerine hem bisiklet kullanımını desteklemek hem de Manisa sakinlerine güvenli bir yolculuk sağlamak amacıyla harekete geçti ve “mavi yol” projesini başlattı. Bu proje ile Manisa Belediyesi, şehir içi trafiği de ciddi anlamda rahatlatmayı planlıyor.Yaklaşık 41 kilometrelik bisiklet yolunda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Türkiye’de bir şehri baştan başa dolaşan ilk bisiklet yolu olma özelliği taşıyan projede Vestel’in özel bir ürünü olan Bollard kullanıldı. Vestel LED Bollard, 3000K ve 4000K renk sıcaklıklarında üretilebiliyor ve 400 lümen ışık akısına sahip. Opal difüzör yardımıyla ışığı yönlendirilen ürün, yerden aydınlatma yaparak direk maliyetini ortadan kaldırıyor. Bu sayede düşük maliyetle profesyonel ve homojen bir aydınlatma sağlanmış oluyor.

Manisa Belediyesi ve Vestel iş birliği ile yapımına başlanan bisiklet yolları, Vestel City’de üretilen yerli malı LED Bollard armatürler sayesinde 24 saat kullanılabilecek. Böylelikle hem Manisa sakinlerine hem de tüm Türkiye’ye güvenli bir ulaşım alternatifi sağlanmış olacak.