Close

Konya Organize Sanayi Bölgesi, Sardes ile Aydınlanıyor

Her yıl büyüyen ve sektöründe lider firmaların bulunduğu Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde 40 farklı sektörde 430’u aşan sanayi kuruluşu faaliyet göstermektedir.

Türkiye’nin en modern OSB’lerinden biri olan bölge, atılan her adım, alınan her kararla sanayicilerimizin daha rahat üretim yapabilmesi ve daha uygun şartlarda çalışabilmesini hedeflemektedir.

Konya Organize Sanayi Bölgesi, yol aydınlatma projesi kapsamında toplam 740 adet direk (yaklaşık 1400 adet aydınlatma armatürü) bulunmaktadır. Aydınlatma direkleri arasındaki mesafelerin yaklaşık 40m olduğu projede tek konsollu direkler 11m, çift konsollu direkler araç yolu yönünde 11m, yaya yolu yönünde 6m yüksekliğindedir. DIALux Evo programında yapılan hesaplamalar sonucunda 11m’lik tek konsollu direklerde ve çift konsollu direklerin 11m’lik yönlerinde Vestel Sardes 155W sokak armatürü kullanılarak şartnamede talep edildiği gibi araç yollarında M3 sınıfı gereklilikleri sağlanmıştır. Çift konsollu direklerin 6m’lik yönlerinde Vestel Sardes 35W sokak armatürü kullanılarak yine şartnamede talep edildiği gibi yaya yollarında P4 sınıfı gerekliliklerini sağlamaktadır.